Virüs ve Hayat

10 Mayıs 2020 ile admin

Hayat yolculuğumuza devam ederken karşılaştığımız her zorluk aşıldığında sağlıklı, güçlü bir zihin ve beden ile geleceğe devam etmemiz gerekir. Korkularımız ile kendimizi hırpalamak, hem andaki zorluğu aşmamıza fayda sağlamaz. Hem de bu zorluğu aştıktan sonra devam eden hayat sürecinde zayıflamış, yorulmuş, motivasyonsuz ve mutsuz olmamıza neden olur. Günümüzde devam eden virüs salgını da şimdilik hepimiz için büyük zorluk. Bu zorluğu aşarken bedenimize dikkat ettiğimiz kadar, ruh sağlığımızı da koruyacak motive edici eylemler yapmalıyız. Düşüncelerimize pozitif tohumlar ekmeliyiz. Belki fırsat bulup, eşinizle saatlerce sarılıp uzun zamandır hiç sohbet etmediniz. Belki, çocuklarınızla bir arada ailece güle oynaya eğlenceli uzun zamandır vaktiniz olmamıştı. Belki izlemek istediğiniz bir çok filmi izleme imkanı bulacaksınız. Belki okumadığınız kitapları elinizden düşürmeden okuyacaksınız. Belki kendinizle, içinizle baş başa kalmayı ne kadar çok özlediniz. Anın keyfi diyerek geleceğe kaygılı değil, umutla bakıp, yapamadıklarınızı yapma zamanı. Yaşam andadır ve şimdinin gücü de yalnızca sizde olanı keşfetmektir.

Sevgi, bağışıklık sistemini güçlendiren en temel güçlü duygu frekansıdır. Bu günlerde her ne kadar sevdiklerimize dokunsal yakın temas içinde olmamız uygun değilse de, duygularımızı uzaktan da olsa ifade etmek, duygularımızı paylaşmak hem güç hem de sevgi enerjisi verecektir. Güneşin girmediği eve doktor girer sözü gibi sevginin olmadığı ruhda da hastalıklar başlar diyebiliriz. Bu dönemde sevdiklerinizi bol bol arayın. Seslerini duyun. Sizi mutlu pozitif hissettirecek kişileri arayarak temasa geçin. Negatif ve korku yayan düşünce ve bilgi kirliliğinden uzak durun. Nasıl kirli bir masada yemek yemek iştahınızı kapatırsa, kirli, negatif düşünceler ile de kirlenmiş zihinler ile de iletişimde olmak
kalbinizi kapatır. Mutluluk en yararlı bedava ilaçtır. Mutsuz olacak şeyleri düşünen zihninizi terbiye ederek, mutlu olacağınız şeyleri düşünmeyi kendinize öğretebilirsiniz. Mutluluk, içi vitamin dolu bir yemeğe benzerken, mutsuzluk ise zararlı yiyecekler gibidir. Tercih ve seçim sizin, günümüzün sağlığını tehdit eden virüse karşı önce hijyen kuralları, sonra da olumlu düşünüp, mutlu olma yollarını kendinize armağan etmenizdir.